Horoskopy

Čo môžeme očakávať od Silvestra 2019?
 
Luna vo fáze novu, ktorý nastal 26. decembra 2019 o 6:15 hod., sa v posledný deň kalendárneho roka nachádza v znamení Rýb. Svojím rýchlym pohybom dobieha pomalšiu planétu Neptún v tomto znamení, čím sa dostávajú obe planéty do vzájomnej konjunkcie. Od 9:00 hod. už môžeme pocítiť ich prvý výraznejší vplyv, ktorý sa odzrkadlí v podobe podpory pri plnení našich emočných túžob a uvedomenia si dôležitých potrieb.
Luna posilnená o harmonické vzťahy so Slnkom a Jupiterom v znamení Kozorožca oživí jasné a zrozumiteľné odkazy do ďalšieho obdobia. Preto prv než sa ponoríme do zaužívaných osláv privítania nového roka v podobe prípitkov a prianí, využime tento čas na bilancovanie už prejdenej cesty. V priebehu celého dňa sa k nám dostane šanca a možnosti vycítiť, čo po nás vesmír naozaj chce. Z môjho pohľadu to bude práve zodpovedné uvažovanie, plánovanie a reálne poctivé činy, ktoré budú v ďalšom roku veľmi dôležité.
Atmosféra a nálada počas posledného dňa v roku sa bude uberať v priateľskom až empatickom duchu. Zdravý impulz dostanú aj dobročinné spolky a nadácie, ktoré rady poskytnú pomocnú ruku, resp. v týchto chvíľach už môžu vidieť výsledky svojho predošlého snaženia. Dobrý hrejivý pocit môžu dnes zažiť aj tí, ktorí priložia ruku k dielu a prídu na svoj vlastný plán ako v budúcom roku pokročiť.
Vo zvýšenej miere bude aktivovaná aj chuť k užívaniu alkoholu a ďalších omamných látok. Krátko po polnoci sa Luna ocitne vo veľmi tesnej blízkoti planéty Neptún. V priebehu prvej polhodiny nového roka odporúčam maximálnu opatrnosť! Môžeme počítať s problémami, ktoré nastanú v rýchlosti, na cestách, kvôli mylným informáciám a pri nekontrolovateľných zábavách, napr. pri odpaľovaní pyrotechniky. V tú dobu budú naše reálne vnímané hranice značne skreslené. Nezvládnutá rýchla energia prináša nemalú ujmu na majetku, zdraví a v najhorších prípadoch aj straty na životoch. Predovšetkým však prsty na rukách a dýchacie cesty budú v tejto dobe veľmi citlivé a zraniteľné. Náš triezvy úsudok bude v rýchlosti značne potlačený a nejasný.

 

Vstup Slnka do znamenia Strelca (22.11.2019)

Tranzitné Slnko 22. novembra o 15:55 hod. vstúpi do ohnivého znamenia Strelca, v prvých dňoch za pomoci Venuše a Jupitera výrazne posilní družnosť vo svete a etické správanie. Vo svojom okolí môžeme očakávať príjemnú atmosféru v priateľskom duchu. Na verejnosti sa uchytí otvorenosť a ideálna predstava správnych zásad, resp. správneho smeru. Zvýšenú pozornosť však treba venovať reálnosti týchto názorov, a to najmä 27. novembra, kedy tr. Luna vytvorí neharmonický vzťah s planétou Neptún a naša okamžitá rozlišovacia schopnosť bude značne oslabená. Vo svete a aj v našom okolí sa dajú očakávať zmätky, podľahnutie nereálnej fantázii a chaosu. V tomto období očakávajme zvýšenú pravdepodobnosť nárastu miery užívania omamných látok a šírenia bludov. Od 26. novembra Venuša v dobrom vzťahu s Uránom prechádza do znamenia Kozorožca, odkiaľ podporí vážne možno aj staršie témy a zábavy. Pôjde predovšetkým o praktické zmeny dlhodobého charakteru. Záver mesiaca odporúčam maximálne využiť k vytváraniu pevných základov, o ktoré sa budete môcť v budúcnosti oprieť. Nasledujúce dva decembrové týždne až tak jasné nebudú. Slnko v neharmonickom vzťahu s Neptúnom prinesie množstvo ťažko rozpoznateľných nereálnych názorov a utópií. Taktiež prechod Jupitera do znamenia Kozorožca od 2. decembra potlačí veselosť a nastolí prísnejší a zodpovednejší pohľad na svet.

Horoskop na 31. október - 20. november 2019

Merkúr zo znamenia Škorpióna sa svojím pôsobením v najbližších troch týždňoch prejaví vo forme tvrdej práce, počas ktorej nám dá možnosť nahliadnuť na naše doterajšie výkony a snaženie. V týchto chvíľach nám podporuje myslenie a komunikáciu smerujúcu k podstate vecí. Mnoho odložených a nevyriešených záležitosti z minula sa vráti opäť k nám, aby sme pochopili, ako sa reálne veci majú. Môžeme na sebe pozorovať množstvo zvedavých myšlienok, ktoré si žiadajú zmysluplné odpovede. Ide o akési upratanie starších záležitostí, ktoré sú často uložené v nás. Na niektoré z nich sme už aj zabudli, ale nečakane príde podnet a riešime to zas. Taktiež v týchto chvíľach prichádzame na to, že nám niečo chýba, že sme niečo zabudli a v horšom prípade stratili. Viac ako inokedy by sme mali dbať na správnosť dôležitých vecí, ktoré aktuálne riešime. V tejto dobe totiž zábudlivosť, nedostatočné sústredenie a prehliadnutie detailov spôsobujú zbytočné komplikácie a nedorozumenia.

Horoskop na 28. - 29. október 2019

Päť planét vo vodných znameniach sa začiatkom týždňa postará o zvýšenú citlivosť najmä na informácie, ktoré k nám budú prichádzať. Ovplyvnené budú predovšetkým naše zaužívané vnútorné postoje, naše názory a akýsi nadhľad na danú realitu. Mars v neharmonických väzbách nastolí od 18. októbra na dva týždne búrlivú atmosféru všade tam, kde narazíme na neprávo a porušovanie správnych zásad. Viac ako inokedy je v tom čase pravdepodobný výskyt nehôd, násilia a nezvládnutých tečúcich nervov. Rozhodne ide o drsné obdobie, kedy treba nahliadnuť do svojho vnútra a popremýšľať, či azda musíme zakaždým nekontrolovateľne reagovať a ihneď vyrážať do boja. Naopak planéta Neptún výrazne pôsobiaca z predošlých dní ešte týždeň ochotne podporí všetky záležitosti konané v dobrom duchu, podporí staré priateľstvá a zaužívané veci. Umelcom a tvorivým ľuďom dá zelenú k ich vnútorným predstavám. Tým, ktorí využijú jej pozitívny vplyv dá impulz nahliadnuť do oblastí empatie, podporiť neziskové organizácie a dobročinné spolky.

Horoskop na 18. október 2019

Posledný deň pracovného týždňa sa bude viezť v silnom energickom duchu v boji za spravodlivé jednanie a spravodlivosť všeobecne. Šťastie je naklonené dobrým a čestným úmyslom. Aj spoločenské aktivity sa budú pridržiavať tejto zásady a budú skôr vážneho charakteru. Naopak voľné zábavy utrpia na veselosti a budú čeliť neporozumeniu s častými zmenami nálady. V umeleckom žargóne bude mať úspech vážna hudba, staré skladby a hity. Deň všeobecne nepraje zdravej komunikácii, možná je podráždenosť a rozkolísaná emočná zbrklosť pri jednaniach. Väčšiu šancu na úspech majú tí, korí sú v práve, sú dostatočne pripravení a neboja sa pritlačiť na pílu. Čeliť však budú nepohodliu a nepríjemným protiúderom.

Horoskop na 15.-16. október 2019

Ubúdajúca Luna v splne zo znamenia Býka v opozícii na planétu Merkúr v tejto chvíli spôsobuje výraznú nervozitu najmä u citlivých ľudí. Môžeme počítať s narušenou rovnováhou medzi intuitívnym uvažovaním a praktickými potrebami. Napríklad môžeme náhle podľahnúť vnútornému pocitu kúpiť si niečo nové do domácnosti vo väčšom množstve, alebo drahšej hodnoty o čom sme presvedčení, že to skutočne potrebujeme. Stať sa nám môže aj to, že neodoláme chutnému jedlu a s preplneným žalúdkom podáme slabší pracovný výkon. Tak či onak, oplatí sa v túto dobu držať si svoje emócie a chúťky na uzde a v správny okamih dať priestor zdravo uvažujúcemu rozumu.

Vstup Slnka do znamenia Váh (22.09.2019)

Po usilovom pracovnom nástupe za vlády Slnečného znamenia Panny prichádza spontánne a veselé obdobie Váh. Vstup Slnka 23.9.2019 o 9:46 hod. SELČ do tohto družného znamenia sľubuje príjemné návštevy, oslavy a iné akcie, súvisiace s umením, predovšetkým hudbou, filmom, módou a krásou všetkého druhu. Spolu s planétami Merkúr a Venuša zvýraznia svojím vzájomným pôsobením toto krásne jesenné obdobie. Taktiež podporia spoločnosť bojom za spravodlivejšie riešenia vzniknutých problémov a rozmotávanie dlhodobých ťahaníc. Obdobie praje zakladaniu nových dlhodobých vážnych projektov ako aj obnove už existujúcich kontaktov a spoluprác. Taktiež je obdobie vhodné pre rozširovanie informačných obzorov a utužovanie spoločných plánov. Využime teda príjemné harmonické obdobie slnečného znamenia Váh k budovaniu krásy, šíreniu veselých podnetov a na tomto svete sa nebudeme cítiť nikdy sami.

Vstup Slnka do znamenia Panny (16.08.2019)

Po voľnejšom období znamenia Leva sa tranzitujúce Slnko 23. augusta 2019 tesne pred poludním o 11:58 hod. SELČ ocitne v prakticky založenom znamení Panny. Nastane tak pravý čas upúšťať od voľných bezstarostných myšlienok a svoje budúce kroky ideálne nasmerovať k pracovným a študijným prípravám. Pravdou je, že planéta Merkúr zodpovedná za naše sústredenie ešte týždeň zostáva v hravom znamení Leva, takže prechod k povinnostiam bude napriek vynaloženej snahe postupný.

Celé obdobie vládnúceho znamenia Panny je však maximálne vhodné pre založenie základného kameňa všetkých vzdelávacích činností a projektov, ktoré vyžadujú zodpovedné prepracovanie.

Vstup Slnka do znamenia Leva (22.07.2019)

23.7.2019 v ranných hodinách o 4:46 hod. SELČ vstúpi tranzitné Slnko na jeden mesiac do znamenia Leva. Toto ohnivé majestátne znamenie posilnené od 2. júla Marsom netrpezlivo čaká na chopenie sa svojej vlády. Počas nej naberie vďaka štyrom planétam (Mars, Slnko, Venuša a neskôr Merkúr) ozajstnú silu zdatného leva v rôznych podobách. Môžeme očakávať príliv slnečnej energie a vitality získanej oddychom či veselou bezstarostnou zábavou a to na maximum od 28.7. – do 22.8., kedy Venuša na tri týždne nasleduje Slnko a podporí svojou družnosťou všetky započaté akcie. V tieto dni je vhodné obrátiť svoju pozornosť k deťom a venovať im kúsok svojho času na vybláznenie sa. Dbať by sme však mali aj na bezpečnosť, keďže ohnivej energie v tomto období je až nadbytok. Nedostatočnou pozornosťou a prílišnou rýchlosťou si v čase od 13.- 18. 8. môžete privodiť mnoho zranení. V tomto čase je aj zvýšené riziko nehôd a obmedzení na cestách. „Pomaly ďalej zájdeš“ platí v spomínanom období dvojnásobne.

Vstup Slnka do znamenia Blížencov (15.05.2019)

Mesiac máj je v plnom prúde, doposiaľ vládnuci Býk prenecháva túto významnú úlohu ďalšiemu znameniu, keď 21. mája 2019 o 9:59 SELČ tranzitné Slnko vstúpi vo zverokruhu do tretieho znamenia Blížencov.
Slnečná energia v tomto rýchlom intelektuálnom znamení spolu s planétou Merkúr prinesie výrazné oživenie v komunikácii, znásobí možnosti zblížiť sa s ľuďmi, komunikovať s nimi, zdieľať vlastné nápady a ponúkať nadobudnuté myšlienky druhým. Vzápätí oni môžu byť našimi oponentmi a učiteľmi, vzájomnou spoluprácou pri rešpektovaní názorov oboch strán prichádzajú nespočetné možnosti v posune vpred, ktoré zaručene vedú k úspechu, a v tom prípade aj k obojstrannej spokojnosti. Obe planéty sú po celý čas v tom istom znamení, prvý týždeň sa nachádzajú v konjunkcii, čím ich pôsobenie na nás je zreteľne silnejšie. Postupne sa však rýchlejší Merkúr vymaní z náručia Slnka, takže aj to naše logické myslenie sa dostane do pokojnejšej a rozvážnejšej fázy.
Prichádza k nám obrovská šanca využiť vládnuci čas Blížencov pre zdokonaľovanie seba samého prostredníctvom informácií, prichádza šanca vážiť si ich, prijímať, učiť sa a podávať ich ďalej. V tento čas je tiež vhodné zamyslieť sa, či naša komunikácia s ľuďmi je správna. Neubližujeme slovami? Sme dostatočne úprimní? Dokážeme si vážiť slovo? Vieme dodržať slovo? Naplnenie našich túžob a potrieb môžeme nachádzať v tieto dni práve v odpovediach na tieto otázky. Vyrozprávať sa a nájsť druhú stranu s veľkými vnímavými ušami je tiež možnosť, ako nájdeme potrebný vnútorný pokoj alebo aspoň ukľudnenie a usporiadanie myšlienok, už v tak samotnej hektickej atmosfére.
Zvláštne je, ako všetci rutinne ovládame teóriu, že potešiť či povzbudiť slovom je všeliek pre dobré a zdravé vzťahy, pre chuť pracovať a podávať vysoké výkony, ale robíme to? Nie je to skôr o tom „Ako ty mne, tak ja tebe dvojnásobne?“ Nie je to o vyvyšovaní sa nad ostatnými? Skúsme začať byť v zložitých situáciách lepšími Blížencami, nenechať sa bezhlavo vyprovokovať kritikou a rozhodiť spŕškou neuvážených slov. Nádych – výdych, samé slová, slová...

Správni Blíženci používajú zdravý rozum a toho sa milí priatelia držte za každých okolností.
Prichádzajúca slnečná energia nám v priebehu štyroch týždňov poukáže aj na mnohé zručnosti, ktoré Blíženci svojou rýchlosťou a šikovnosťou podporujú. Ak dáme našim manuálnym zručnostiam priestor, potrebný čas a vyhrnieme si rukávy, tak výsledky a dobré pocity z nich sa istotne rýchlo dostavia.

 

Horoskop prelomu apríla a mája 2019 (30.04.2019)

Na prelome apríla a mája máme z astrologického hľadiska rušnejšie obdobie, o ktoré sa stará najmä postavenie planéty Mars vo vzdušnom znamení Blížencov. Naše myšlienky a názory sú v tejto chvíli podporované samotným Merkúrom (planéty komunikácie a zbližovania) v ohnivom znamení Barana, ktorý rozprúdi debaty, dodá komunikácii a zbližovaniu výrazný náboj.

V napäťovom postavení sú však Neptún s Jupiterom, preto je na mieste ešte vyše týždňa vydržať a dbať na obozretnosť pred zahmlievaním faktov, ktoré majú tendenciu uviesť človeka do omylu. Nie sú vylúčené ani podvody a zvýšená miera užívania omamných látok či prílišného presadzovania vlastných ideálov.

Senzitívni a vnímavejší ľudia môžu počas týchto dní výraznejšie prežívať vlastné sny a v priebehu dní sa poniektorým môže dostaviť až precitlivenosť na rôzne podnety.

Príťažlivá Venuša v znamení Barana nám do 3. mája prináša oživenie neskrotných vášní, lásky a silnej príťažlivosti, po tomto dátume však môže byť jej vplyv oslabený pôsobením Saturna. Môže dôjsť k náhlym prekážkam a ťažkostiam v tejto oblasti, pričom tieto môžu byť sprevádzané búrlivými emóciami a zmenou nálad, ktoré ochladia horúce hlavy.

Od 9. mája začne „urovnávacia“ fáza, ktorá Venuši opäť prinavráti jej harmóniu, prirodzenú vášnivosť a príťažlivosť k opačnému pohlaviu s ešte vyššou intenzitou!

 

Vstup Slnka do znamenia Býka (22.04.2019)

Slnko v sobotu 20.4.2019 o 9:55 SELČ opúšťa ohnivé znamenie Barana, ktoré posledný mesiac vládlo a nastupuje pokojnejšie zemské znamenie Býka.

Tento rozvážnejší zemský živel prináša ľuďom po pôstnej chvíli viac radosti z pôžitkov chutných gurmánskych jedál, vychutnanie krásy jari a estetických živých prírodných farieb počas prechádzky s blízkymi vo voľnom čase.

Neuniknú nám ani pôžitky rôznorodých vôni kvetov a usilovných včielok, ktoré iba potvrdzujú, že predošlé znamenie Barana započalo nový život, novú životnú energiu ako aj celoročný prírodný kolobeh. V týchto chvíľach Býčí zmysel oceňuje tento štart, vychutnáva, harmonizuje a zhmotňuje toto nádherné dianie.

Nástupom zemského živlu však prichádza aj upevňovanie a formovanie tejto jarnej nádhery, povedzme prácou v záhrade, upravovaním našich obydlí, záhrad k ich praktickosti a pohodliu.

Istotne nám vládnuce slnečné znamenie prinesie dostatok Býčích síl, aby sme tieto započaté prácne namáhavé veci doťahovali do zdarného konca.