Ďalekohľad Barr Stroud Savannah 8x56 binokulár

208.00 
BS70151
Na sklade
+
Pridať do zoznamu želaní

Rad "Savannah" od firmy Barr & Stroud sa vyznačuje robustnou konštrukciou a brilantnou optikou. Tieto ďalekohľady sú plnené dusíkom, ktorý zabraňuje vnútornému zahmlievaniu za nepriaznivých poveternostných podmienok, a vodotesnéPlne mnohovrstevná  optika a kvalitné optické sklo BaK-4 sú štandardom  Barr & Stroud radu Savannah.

Savannah Barr&Stroud 8x56 má optimálny pomer zväčšenia a veľkosti objektívu, a preto má vynikajúci jasný obraz. Jeho 56mm objektív v kombinácii s 8-násobným zväčšením zabezpečí prechod najväčšieho množstva svetla až po oči užívateľa, čo je dôležité v prípade, že pozorovateľ bude používať ďalekohľad za zhoršených svetelných podmienok, ako je svitanie a súmrak. 8-násobné zväčšenie je tiež ideálne z dôvodu ľahkého udržania stability, bez potreby ďalšej podpory.


Pre pohodlie užívateľa sú ďalekohľady vybavené gumenými  očnicami, ktoré umožňujú pozorovanie aj s okuliarmi. Mechanizmus zaostrovania je riešený tak, aby sa dalo z minima do nekonečna zaostriť za menej ako jednu otáčku ovládacieho kolieska.
Ďalekohľady Savannah sú dodávané s puzdrom na prenášanie, pripevnenými  krytkami, popruhmi a handričkou na čistenie šošoviek.

Parametre ďalekohľadu:

Zväčšenie: 8x
Priemer objektívu: 56 mm
Zorný uhol: 7,4 °
Zorné pole: 107 m/1000m
Minimálna vzdialenosť pre zaostrenie: 3 m
Relatívna svetelnosť: 49
Optický výstup: 7 mm
Sklo hranolu: BaK4
Stmievací faktor 21,16
Závit na statív: áno
Šírka: 167 mm
Dĺžka: 148 mm
Hmotnosť: 1056 g