Ďalekohľad Barr Stroud Sahara 10x42 FMC binokulár

138.00 
BS70106
Na sklade
+
Pridať do zoznamu želaní

Rad Sahara od Barr & Stroud majú robustnú konštrukciu v kombinácii s brilantnou optikou. Tieto ďalekohľady sú vodotesné do hĺbky 1,5 m  po dobu troch minút, čo umožňuje ďalekohľad používať v akomkoľvek počasí. Táto schopnosť je ďalej umocnená  pogumovaným telom, ktoré ho chráni pred otrasmi a údermi.
Tieto ďalekohľady sú plnené dusíkom, ktorý zabraňuje vnútornému zahmlievaniu za nepriaznivých poveternostných podmienok.
Plne mnohovrstevná  optika (fully multi-coated) je štandardom  Barr & Stroud radu Sahara ako i BAK-4 hranoly. Tým je zaistené, aby čo najviac svetla bolo prenášaného cez optiku, ktorá má za následok  super jasný obraz aj v zhoršených svetelných podmienkach a tým nedochádzalo k dramatickej strate výkonu.
Pre pohodlie užívateľa sú ďalekohľady dodávané s gumenými  očnicami, ktoré sú  praktické, aby ich ľudia mohli používať s alebo bez okuliarov. Mechanizmus zaostrovania je riešený tak, aby sa dalo z minima do nekonečna zaostriť za menej ako jednu otáčku ovládacieho kolieska
To znamená,  že môžete sledovať akciu rýchlo ako sa deje.
Ďalekohľady  Sahara  sú dodávané s puzdrom na prenášanie, pripevnenými  krytkami, popruhy a čistenie šošoviek handričkou.

Parametre ďalekohľadu:

 

Zväčšenie: 10x
Priemer objektívu: 42 mm
Zorné pole: 101 m/1000m
Minimálna vzdialenosť pre zaostrenie: 2 m
Relatívna svetelnosť: 17,64
Optický výstup: 4,1 mm
Sklo hranolu: BaK4
Stmievací faktor 20,5
Závit na statív: áno
Šírka: 136 mm
Dĺžka: 133 mm
Hmotnosť: 673 g