Astro aktuality

Vstup Slnka do znamenia Panny (16.08.2019)

Po voľnejšom období znamenia Leva sa tranzitujúce Slnko 23. augusta 2019 tesne pred poludním o 11:58 hod. SELČ ocitne v prakticky založenom znamení Panny. Nastane tak pravý čas upúšťať od voľných bezstarostných myšlienok a svoje budúce kroky ideálne nasmerovať k pracovným a študijným prípravám. Pravdou je, že planéta Merkúr zodpovedná za naše sústredenie ešte týždeň zostáva v hravom znamení Leva, takže prechod k povinnostiam bude napriek vynaloženej snahe postupný.

Celé obdobie vládnúceho znamenia Panny je však maximálne vhodné pre založenie základného kameňa všetkých vzdelávacích činností a projektov, ktoré vyžadujú zodpovedné prepracovanie.

Vstup Slnka do znamenia Leva (22.07.2019)

23.7.2019 v ranných hodinách o 4:46 hod. SELČ vstúpi tranzitné Slnko na jeden mesiac do znamenia Leva. Toto ohnivé majestátne znamenie posilnené od 2. júla Marsom netrpezlivo čaká na chopenie sa svojej vlády. Počas nej naberie vďaka štyrom planétam (Mars, Slnko, Venuša a neskôr Merkúr) ozajstnú silu zdatného leva v rôznych podobách. Môžeme očakávať príliv slnečnej energie a vitality získanej oddychom či veselou bezstarostnou zábavou a to na maximum od 28.7. – do 22.8., kedy Venuša na tri týždne nasleduje Slnko a podporí svojou družnosťou všetky započaté akcie. V tieto dni je vhodné obrátiť svoju pozornosť k deťom a venovať im kúsok svojho času na vybláznenie sa. Dbať by sme však mali aj na bezpečnosť, keďže ohnivej energie v tomto období je až nadbytok. Nedostatočnou pozornosťou a prílišnou rýchlosťou si v čase od 13.- 18. 8. môžete privodiť mnoho zranení. V tomto čase je aj zvýšené riziko nehôd a obmedzení na cestách. „Pomaly ďalej zájdeš“ platí v spomínanom období dvojnásobne.

Vstup Slnka do znamenia Blížencov (15.05.2019)

Mesiac máj je v plnom prúde, doposiaľ vládnuci Býk prenecháva túto významnú úlohu ďalšiemu znameniu, keď 21. mája 2019 o 9:59 SELČ tranzitné Slnko vstúpi vo zverokruhu do tretieho znamenia Blížencov.
Slnečná energia v tomto rýchlom intelektuálnom znamení spolu s planétou Merkúr prinesie výrazné oživenie v komunikácii, znásobí možnosti zblížiť sa s ľuďmi, komunikovať s nimi, zdieľať vlastné nápady a ponúkať nadobudnuté myšlienky druhým. Vzápätí oni môžu byť našimi oponentmi a učiteľmi, vzájomnou spoluprácou pri rešpektovaní názorov oboch strán prichádzajú nespočetné možnosti v posune vpred, ktoré zaručene vedú k úspechu, a v tom prípade aj k obojstrannej spokojnosti. Obe planéty sú po celý čas v tom istom znamení, prvý týždeň sa nachádzajú v konjunkcii, čím ich pôsobenie na nás je zreteľne silnejšie. Postupne sa však rýchlejší Merkúr vymaní z náručia Slnka, takže aj to naše logické myslenie sa dostane do pokojnejšej a rozvážnejšej fázy.
Prichádza k nám obrovská šanca využiť vládnuci čas Blížencov pre zdokonaľovanie seba samého prostredníctvom informácií, prichádza šanca vážiť si ich, prijímať, učiť sa a podávať ich ďalej. V tento čas je tiež vhodné zamyslieť sa, či naša komunikácia s ľuďmi je správna. Neubližujeme slovami? Sme dostatočne úprimní? Dokážeme si vážiť slovo? Vieme dodržať slovo? Naplnenie našich túžob a potrieb môžeme nachádzať v tieto dni práve v odpovediach na tieto otázky. Vyrozprávať sa a nájsť druhú stranu s veľkými vnímavými ušami je tiež možnosť, ako nájdeme potrebný vnútorný pokoj alebo aspoň ukľudnenie a usporiadanie myšlienok, už v tak samotnej hektickej atmosfére.
Zvláštne je, ako všetci rutinne ovládame teóriu, že potešiť či povzbudiť slovom je všeliek pre dobré a zdravé vzťahy, pre chuť pracovať a podávať vysoké výkony, ale robíme to? Nie je to skôr o tom „Ako ty mne, tak ja tebe dvojnásobne?“ Nie je to o vyvyšovaní sa nad ostatnými? Skúsme začať byť v zložitých situáciách lepšími Blížencami, nenechať sa bezhlavo vyprovokovať kritikou a rozhodiť spŕškou neuvážených slov. Nádych – výdych, samé slová, slová...

Správni Blíženci používajú zdravý rozum a toho sa milí priatelia držte za každých okolností.
Prichádzajúca slnečná energia nám v priebehu štyroch týždňov poukáže aj na mnohé zručnosti, ktoré Blíženci svojou rýchlosťou a šikovnosťou podporujú. Ak dáme našim manuálnym zručnostiam priestor, potrebný čas a vyhrnieme si rukávy, tak výsledky a dobré pocity z nich sa istotne rýchlo dostavia.

 

Horoskop prelomu apríla a mája 2019 (30.04.2019)

Na prelome apríla a mája máme z astrologického hľadiska rušnejšie obdobie, o ktoré sa stará najmä postavenie planéty Mars vo vzdušnom znamení Blížencov. Naše myšlienky a názory sú v tejto chvíli podporované samotným Merkúrom (planéty komunikácie a zbližovania) v ohnivom znamení Barana, ktorý rozprúdi debaty, dodá komunikácii a zbližovaniu výrazný náboj.

V napäťovom postavení sú však Neptún s Jupiterom, preto je na mieste ešte vyše týždňa vydržať a dbať na obozretnosť pred zahmlievaním faktov, ktoré majú tendenciu uviesť človeka do omylu. Nie sú vylúčené ani podvody a zvýšená miera užívania omamných látok či prílišného presadzovania vlastných ideálov.

Senzitívni a vnímavejší ľudia môžu počas týchto dní výraznejšie prežívať vlastné sny a v priebehu dní sa poniektorým môže dostaviť až precitlivenosť na rôzne podnety.

Príťažlivá Venuša v znamení Barana nám do 3. mája prináša oživenie neskrotných vášní, lásky a silnej príťažlivosti, po tomto dátume však môže byť jej vplyv oslabený pôsobením Saturna. Môže dôjsť k náhlym prekážkam a ťažkostiam v tejto oblasti, pričom tieto môžu byť sprevádzané búrlivými emóciami a zmenou nálad, ktoré ochladia horúce hlavy.

Od 9. mája začne „urovnávacia“ fáza, ktorá Venuši opäť prinavráti jej harmóniu, prirodzenú vášnivosť a príťažlivosť k opačnému pohlaviu s ešte vyššou intenzitou!

 

Vstup Slnka do znamenia Býka (22.04.2019)

Slnko v sobotu 20.4.2019 o 9:55 SELČ opúšťa ohnivé znamenie Barana, ktoré posledný mesiac vládlo a nastupuje pokojnejšie zemské znamenie Býka.

Tento rozvážnejší zemský živel prináša ľuďom po pôstnej chvíli viac radosti z pôžitkov chutných gurmánskych jedál, vychutnanie krásy jari a estetických živých prírodných farieb počas prechádzky s blízkymi vo voľnom čase.

Neuniknú nám ani pôžitky rôznorodých vôni kvetov a usilovných včielok, ktoré iba potvrdzujú, že predošlé znamenie Barana započalo nový život, novú životnú energiu ako aj celoročný prírodný kolobeh. V týchto chvíľach Býčí zmysel oceňuje tento štart, vychutnáva, harmonizuje a zhmotňuje toto nádherné dianie.

Nástupom zemského živlu však prichádza aj upevňovanie a formovanie tejto jarnej nádhery, povedzme prácou v záhrade, upravovaním našich obydlí, záhrad k ich praktickosti a pohodliu.

Istotne nám vládnuce slnečné znamenie prinesie dostatok Býčích síl, aby sme tieto započaté prácne namáhavé veci doťahovali do zdarného konca.