Kategórie

Astro aktuality

 

Vstup Slnka do znamenia Blížencov (15.05.2019)

Mesiac máj je v plnom prúde, doposiaľ vládnuci Býk prenecháva túto významnú úlohu ďalšiemu znameniu, keď 21. mája 2019 o 9:59 SELČ tranzitné Slnko vstúpi vo zverokruhu do tretieho znamenia Blížencov.
Slnečná energia v tomto rýchlom intelektuálnom znamení spolu s planétou Merkúr prinesie výrazné oživenie v komunikácii, znásobí možnosti zblížiť sa s ľuďmi, komunikovať s nimi, zdieľať vlastné nápady a ponúkať nadobudnuté myšlienky druhým. Vzápätí oni môžu byť našimi oponentmi a učiteľmi, vzájomnou spoluprácou pri rešpektovaní názorov oboch strán prichádzajú nespočetné možnosti v posune vpred, ktoré zaručene vedú k úspechu, a v tom prípade aj k obojstrannej spokojnosti. Obe planéty sú po celý čas v tom istom znamení, prvý týždeň sa nachádzajú v konjunkcii, čím ich pôsobenie na nás je zreteľne silnejšie. Postupne sa však rýchlejší Merkúr vymaní z náručia Slnka, takže aj to naše logické myslenie sa dostane do pokojnejšej a rozvážnejšej fázy.
Prichádza k nám obrovská šanca využiť vládnuci čas Blížencov pre zdokonaľovanie seba samého prostredníctvom informácií, prichádza šanca vážiť si ich, prijímať, učiť sa a podávať ich ďalej. V tento čas je tiež vhodné zamyslieť sa, či naša komunikácia s ľuďmi je správna. Neubližujeme slovami? Sme dostatočne úprimní? Dokážeme si vážiť slovo? Vieme dodržať slovo? Naplnenie našich túžob a potrieb môžeme nachádzať v tieto dni práve v odpovediach na tieto otázky. Vyrozprávať sa a nájsť druhú stranu s veľkými vnímavými ušami je tiež možnosť, ako nájdeme potrebný vnútorný pokoj alebo aspoň ukľudnenie a usporiadanie myšlienok, už v tak samotnej hektickej atmosfére.
Zvláštne je, ako všetci rutinne ovládame teóriu, že potešiť či povzbudiť slovom je všeliek pre dobré a zdravé vzťahy, pre chuť pracovať a podávať vysoké výkony, ale robíme to? Nie je to skôr o tom „Ako ty mne, tak ja tebe dvojnásobne?“ Nie je to o vyvyšovaní sa nad ostatnými? Skúsme začať byť v zložitých situáciách lepšími Blížencami, nenechať sa bezhlavo vyprovokovať kritikou a rozhodiť spŕškou neuvážených slov. Nádych – výdych, samé slová, slová...

Správni Blíženci používajú zdravý rozum a toho sa milí priatelia držte za každých okolností.
Prichádzajúca slnečná energia nám v priebehu štyroch týždňov poukáže aj na mnohé zručnosti, ktoré Blíženci svojou rýchlosťou a šikovnosťou podporujú. Ak dáme našim manuálnym zručnostiam priestor, potrebný čas a vyhrnieme si rukávy, tak výsledky a dobré pocity z nich sa istotne rýchlo dostavia.

 

Horoskop prelomu apríla a mája 2019 (30.04.2019)

Na prelome apríla a mája máme z astrologického hľadiska rušnejšie obdobie, o ktoré sa stará najmä postavenie planéty Mars vo vzdušnom znamení Blížencov. Naše myšlienky a názory sú v tejto chvíli podporované samotným Merkúrom (planéty komunikácie a zbližovania) v ohnivom znamení Barana, ktorý rozprúdi debaty, dodá komunikácii a zbližovaniu výrazný náboj.

V napäťovom postavení sú však Neptún s Jupiterom, preto je na mieste ešte vyše týždňa vydržať a dbať na obozretnosť pred zahmlievaním faktov, ktoré majú tendenciu uviesť človeka do omylu. Nie sú vylúčené ani podvody a zvýšená miera užívania omamných látok či prílišného presadzovania vlastných ideálov.

Senzitívni a vnímavejší ľudia môžu počas týchto dní výraznejšie prežívať vlastné sny a v priebehu dní sa poniektorým môže dostaviť až precitlivenosť na rôzne podnety.

Príťažlivá Venuša v znamení Barana nám do 3. mája prináša oživenie neskrotných vášní, lásky a silnej príťažlivosti, po tomto dátume však môže byť jej vplyv oslabený pôsobením Saturna. Môže dôjsť k náhlym prekážkam a ťažkostiam v tejto oblasti, pričom tieto môžu byť sprevádzané búrlivými emóciami a zmenou nálad, ktoré ochladia horúce hlavy.

Od 9. mája začne „urovnávacia“ fáza, ktorá Venuši opäť prinavráti jej harmóniu, prirodzenú vášnivosť a príťažlivosť k opačnému pohlaviu s ešte vyššou intenzitou!

 

Vstup Slnka do znamenia Býka (22.04.2019)

Slnko v sobotu 20.4.2019 o 9:55 SELČ opúšťa ohnivé znamenie Barana, ktoré posledný mesiac vládlo a nastupuje pokojnejšie zemské znamenie Býka.

Tento rozvážnejší zemský živel prináša ľuďom po pôstnej chvíli viac radosti z pôžitkov chutných gurmánskych jedál, vychutnanie krásy jari a estetických živých prírodných farieb počas prechádzky s blízkymi vo voľnom čase.

Neuniknú nám ani pôžitky rôznorodých vôni kvetov a usilovných včielok, ktoré iba potvrdzujú, že predošlé znamenie Barana započalo nový život, novú životnú energiu ako aj celoročný prírodný kolobeh. V týchto chvíľach Býčí zmysel oceňuje tento štart, vychutnáva, harmonizuje a zhmotňuje toto nádherné dianie.

Nástupom zemského živlu však prichádza aj upevňovanie a formovanie tejto jarnej nádhery, povedzme prácou v záhrade, upravovaním našich obydlí, záhrad k ich praktickosti a pohodliu.

Istotne nám vládnuce slnečné znamenie prinesie dostatok Býčích síl, aby sme tieto započaté prácne namáhavé veci doťahovali do zdarného konca.